juliada

 

NOWA AKTUALNA STRONA JULIADY  2017 - kliknij tutaj :)

 

Młodzi sportowcy ponownie opanują Kraków! JULIADA tuż-tuż.

Jak co roku Miasto Kraków i Stowarzyszenie SIEMACHA zapraszają wszystkich młodych sportowców z miasta, na najbardziej wyczekiwane wakacyjne wydarzenie – JULIADĘ.

Niezwykła atmosfera, zabawa i radość z gry w duchu fair play – tak w kilku słowach można określić JULIADĘ. To wielkie święto sportu już po raz 19 zagości w Małopolsce. Jest jedną z najważniejszych imprez propagujących kulturę fizyczną i sport wśród dzieci i młodzieży. Dzięki niej, osoby pozostające na wakacje w mieście, mogą aktywnie spędzić wolny czas.

10 dyscyplin, 30 dni sportowej rywalizacji, 28 pucharów i 387 medali czeka na entuzjastów sportowych zmagań. Mecze i rozgrywki odbędą się, jak co roku, na terenie Centrum Rozwoju Com-Com Zone Nowa Huta przy ul. Ptaszyckiego 6 oraz na Placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Po raz kolejny JULIADZIE kibicuje Tauron, który od lat angażuje się w projekty promujące aktywny tryb życia.

Oprócz dotychczasowych dyscyplin, takich jak: piłka nożna, piłka ręczna, badminton, tenis stołowy, siatkówka, futsal, streetball , turniej szachowy i breakdance, dołączy nowa forma aktywności – SPEED-BALL! Pomysł gry w speed-ball narodził się w Egipcie w drugiej połowie XX wieku. Początkowo traktowano go, jako trening koordynacji i refleksu podczas przygotowań tenisistów. Dzięki niewielkim wymaganiom sprzętowym i ogromnej frajdzie jaką sprawia gra, szybko przekształcił się w nowy  sport. Podczas prezentacji na Placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego będziemy gościć aktualnego wicemistrza Polski - Zbigniewa Bizonia.

Szczegółowy harmonogram rozgrywek możecie znaleźć na stronie internetowej www.juliada.org.pl. Startujemy 24 czerwca. Czekamy na Was!

 

 

 

 

 

Newsletter
juliada mlodziez smiglo

Powered by mtCMS   •    Wszelkie prawa zastrzeżone   •    Projekt i wykonanie MTWeb