Podlaskie w obiektywie
Polska
Światowej sławy fotograf, Tomaszem Tomaszewski województwo podlaskie przejechał wzdłuż i wszerz. Dzięki tej podróży powstał wyjątkowy fotoreportaż, którego ideą jest pokazanie różnorodności kulturowej i przyrodniczej tego regionu.
czytaj więcej
Łagiewniki - Oczami Tubylca
Polska
Dzielnica Łagiewniki znajduje się w pięknym mieście → Krakowie. Jest w nim wiele spaniałych miejsc. Ja wybrałem jedno „Sanktuarium Miłosierdzia Bożego” w Łagiewnikach .
czytaj więcej
Jarmark na litewskim szlaku
Polska
czyli relacja z tygodniowego spotkania dwóch krajów.
czytaj więcej
Malowana wieś
Polska
Na początku ubiegłego wieku życie z ozdabiania czyichś sprzętów i domu, było na Powiślu Dąbrowskim synonimem biedy. Dlatego wiejskie malarki często nie chciały się przyznać, że w młodości parały się tą pracą. Dziś jest wręcz przeciwnie. Szczególnie od kilku lat zalipiańskie kobiety prześcigają się w ozdabianiu swoich domostw barwnymi kwiatami.
czytaj więcej
Tajemnica starych gór
Polska
Do dziś nie wiadomo, jakim celom miały służyć tunele drążone w skałach Gór Sowich. Czy broniący się przed aliantami Niemcy zamierzali produkować tam nowoczesną broń?
czytaj więcej
Za siódmą górą, za siódmą rzeką
Polska
Moja komórka traci zasięg. Przejeżdżamy przez Jasionkę – małą, pegeerowską wieś. Dalej są już tylko pola, lasy, powojenne cmentarze. W końcu po prawej widzimy bacówkę. Gdzieś na wzgórzu widać stado owiec. Droga zakręca. Teraz jedziemy już równolegle do rzeki. Jeszcze kilka kilometrów i zza kolejnego zakrętu wyłania się dobrze nam znane schronisko.
czytaj więcej
O krok od granicy
Polska
Zaraz przy naszej wschodniej granicy mamy Podlasie - krainę, która uwodzi swoją niepowtarzalnością i specyfiką związaną z mieszanką kultur. Drewniane domy, wykładane kamieniem uliczki, cisza i spokój - to miasteczko Supraśl, leżące o krok od Białorusi.
czytaj więcej
Strona 1 z 1
Newsletter
juliada mlodziez smiglo

Powered by mtCMS   •    Wszelkie prawa zastrzeżone   •    Projekt i wykonanie MTWeb