Z wizytą u słonia i tygrysa
Azja
Nazywana jest krainą uśmiechu. Mieszkańcy Tajlandii widząc, że ktoś się na nich patrzy, uśmiechają się.
czytaj więcej
Spadkobierczyni imperium Khmerów
Azja
Wciśnięta między Wietnam a Tajlandię Kambodża jest jednym z najuboższych krajów świata. Tu prawie wszyscy utrzymują się z rolnictwa.
czytaj więcej
Smaki wschodu
Azja
Na półwyspie arabskim, położonym w strefie zwrotnikowej, cały rok panuje bardzo suchy, ciepły klimat. Kultura i obyczaje znacząco różnią się od naszych.
czytaj więcej
Tygrysie Wzgórza Azji
Azja
Oddalone o tysiące kilometrów Indie są obiektem fascynacji wielu osób. Tylko co my o nich tak naprawdę wiemy? Czy nie będąc na co dzień wśród miejscowej ludności jesteśmy w stanie poznać jej zwyczaje i kulturę? To trudne, ale jak się okazuje – wykonalne.
czytaj więcej
Birma w piątkowy wieczór
Azja
Krakowska YMCA przenosi do Birmy, zapomnianego kraju w Azji Południowo-Wschodniej.
czytaj więcej
Korea Północna - inny świat.
Azja
W dzisiejszych czasach człowiek wie wszystko o otaczającym go świecie, może o nim czytać w gazetach, oglądać w telewizji czy przeszukiwać miliony stron internetowych. Jednak jest pewne miejsce, które jest czarną dziurą dla mediów i agentów międzynarodowych. Jedyne źródło informacji na ten temat to satelity czy relacje niewielu "turystów".
czytaj więcej
Życie nastolatków w Armenii
Azja
Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, jak wygląda życie nastolatka, który mieszka na innym kontynencie? Czy myśleliście, w jaki sposób spędza swój wolny czas, w jakiej szkole się uczy? Czy ciekawił Was jego stosunek do rodziny?
czytaj więcej
Cawyt tanem, czyli witajcie w Armenii
Azja
Kraj na rozdrożu, kolebka cywilizacji, a dziś muzeum pod gołym niebem z średniowiecznymi zabytkami. O historii, tradycjach i mentalności Ormian Polacy wiedzą niewiele…
czytaj więcej
Armenia - kraj na pograniczu
Azja
Armenia kraj o niezwykłej kulturze i jeszcze ciekawszych obyczajach ...
czytaj więcej
Vahan Bego – niepokorny
Azja
Armenię, mimo że fizycznie jest odległa od Polski, wiele łączy z naszą kulturą. Przykładem tego jest osoba Vahana Bego -artysty spod Araratu.
czytaj więcej
Strona 1 z 2
Newsletter
juliada mlodziez smiglo

Powered by mtCMS   •    Wszelkie prawa zastrzeżone   •    Projekt i wykonanie MTWeb