Temat Super akcji – Majowe spotkania „pół żartem, pół serio”
Gim 17
Każdego roku w maju uczniowską wiosenno- przedwakacyjną euforię mąci stres związany z koniecznością walki o dobre oceny na koniec roku. Jak wiadomo, najlepszą metodą aby ten trudny czas przetrwać w dobrej formie jest humor i dobra zabawa, stąd pomysł, aby wszystkie nasze majowe działania podporządkować jednemu celowi: aby uczniom naszego gimnazjum żyło się weselej. Dobra zabawa służyć może także rozwijaniu intelektu, o czym przekonali się uczestnicy turniejów zrealizowanych w ramach majowej Super Akcji. Podobnie jest w czasie zajęć ruchowych, których nie zabrakło w naszej ofercie. A wszystko zaczęło się pewnej kwietniowej nocy…
czytaj więcej
Tuwimiada czyli o ponadpokoleniowej mocy poezji Juliana Tuwima
Gim 17
Popularność niektórych poetów i utworów nie słabnie mimo upływu lat, o czym przekonaliśmy się w styczniu, podczas spotkania pod hasłem „Czyta(j)my razem”, w którym brali udział nasi gimnazjaliści oraz zaprzyjaźnieni seniorzy. Bez szczególnego zaskoczenia zauważyliśmy wówczas,że wciąż fajne pozostają wiersze Juliana Tuwima,stąd pomysł, aby to właśnie temu poecie poświęcić naszą kwietniową Super Akcję włączając w realizację naszych planów dzieci z jednego z zaprzyjaźnionych przedszkoli. A oto relacja z naszych kwietniowych "tuwimowych" przedsięwzięć .
czytaj więcej
Świadomy uczeń- świadomy obywatel, czyli promocja praw i obowiązków ucznia.
Gim 17
Kolejny miesiąc i kolejna SuperAkcja! Tym razem wybór padł na akcję pod szyldem „Nic o nas bez nas, czyli promocja praw i obowiązków ucznia”. Pomysł akcji narodził się już w lutym na jednym ze spotkań Samorządu Uczniowskiego podczas którego nasi samorządowcy zadecydowali, że to najlepszy moment aby zaprosić do nas gości z innych szkół- w końcu temat praw i obowiązków dotyczy nas wszystkich niezależnie od szkoły do której chodzimy. Decyzja zapadła, zaproszenia wysłane, czas opracować działanie!
czytaj więcej
Super Akcja „Czyta(j)my razem– czyli jak w Gimnazjum nr 17 Dzień Babci i Dziadka świętowano…”
Gim 17
W czasach gdy zapracowani rodzice z trudem znajdują czas dla swoich dzieci, dziadkowie i babcie mają do odegrania ogromną rolę, a Dni Babci i Dziadka obchodzone w styczniu to najlepsza okazja, aby o tym przypomnieć. Jest to dobry moment, aby zacieśnić więzi z naszymi dziadkami i babciami oraz nawiązać współpracę z seniorami zamieszkującymi w naszej dzielnicy, którzy poprzez wspólne działanie z gimnazjalistami mogą uczestniczyć w przekazywaniu sobie nawzajem wiedzy i umiejętności oraz pogłębianiu „sympatii międzypokoleniowej”. W przekonaniu, że właśnie takie przedsięwzięcie to najlepszy pomysł na naszą styczniową Super Akcję, postanowiliśmy przygotować uroczystość pod hasłem „Czyta(j)my razem” /kategoria: Nasze miejsce na Ziemi czyli Samorząd na rzecz społeczności lokalnej/, która odbyła się 20 stycznia. Oto obszerna relacja z trwających od początku stycznia przygotowań oraz samej, bogatej w wydarzenia, uroczystości.
czytaj więcej
I Ty możesz być Świętym Mikołajem
Gim 17
Grudniowy czas wzbudza w nas pokłady dobrej woli i szczerego serca. Okoliczności życia pomogły nam wykrzesać w nas to co najlepsze. Jeden z absolwentów naszej szkoły choruje na białaczkę. Postanowiliśmy wspomóc bardzo kosztowne leczenie. Natychmiast zrodziło się mnóstwo pomysłów na to jak pozyskać pieniądze i zaraz zabraliśmy się do realizacji naszych idei.
czytaj więcej
Listopad – „Być aktywnym nastoletnim patriotą”
Gim 17
Listopadowa superakcja miała charakter patriotyczny i zalicza się do kategorii „Młody obywatel– wydarzenie promujące postawy patriotyczne i obywatelskie”. Złożyło się na nią wiele drobnych przedsięwzięć. Były wykłady, był śpiew patriotyczny, była kwesta, a nawet malowanie baniek. Ale zacznijmy od początku.
czytaj więcej
Od paluszka do... jabłuszka- Superakcja.
Gim 17
W październiku postanowiliśmy zająć się promocją zdrowego trybu życia. „Czwartkowe śniadania” będą trwały do maja. W każdy trzeci czwartek miesiąca zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli do wspólnego zjedzenia drugiego śniadania. Zorganizowaliśmy także zbiórkę elektrośmieci. W zamian za oddane elektroodpady otrzymaliśmy 3 skrzynie jabłek oraz 3 skrzynie gruszek.
czytaj więcej
Sprawozdanie z wyborów do Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum nr 17
Gim 17
Tegoroczne wybory odbyły się 22 września, a poprzedziła je trwająca 10 dni kampania wyborcza. Do pełnienia tej ważnej i odpowiedzialnej funkcji zgłosiło się troje kandydatów: Gabriela Mildner, Magdalena Wróbel i Szymon Wojdała. Podczas kampanii kandydaci starali się zaprezentować z jak najlepszej strony, zachęcając do głosowania poprzez plakaty z krótkim opisem swoich zainteresowań, planów i ambicji. Już po raz kolejny nasze szkolne wybory przypominały wybory państwowe. Wyborcy głosowali jak dorośli, czyli z zastosowaniem podobnych procedur i w podobnych warunkach.
czytaj więcej
Strona 1 z 1
Newsletter
juliada mlodziez smiglo

Powered by mtCMS   •    Wszelkie prawa zastrzeżone   •    Projekt i wykonanie MTWeb